Ja Pan powołałem Cię słusznie. Ująłem Cię za rękę i ukształtowałem. Wybrałem Ciebie tyś moim sługą, moim przymierzem dla ludzi, Iz 40, 6

W rożnych miejscach naszej kościelnej działalności podkreślamy szczególną misję wobec wszystkich księży przeżywających kryzys, wobec księży, którzy tylko i wyłącznie z ludzkich względów opuścili szeregi czynnej służby.

Nasza cieszyńska parafia jest punktem wsparcia dla Braci Kapłanów
w kryzysie!

Dla Niego jesteś kapłanem. On Cię wybrał i konsekrował. Żaden człowiek kierując się jedynie ludzkimi ustaleniami nie może zabierać Ci kapłaństwa, wolności i prawa wyboru. Rozumiemy wiele kapłańskich dramatów i rozterek, bo niektórzy z nas przeszli tę samą drogę. Chcemy stać się wsparciem, drogowskazem podczas chwil trudnej decyzji opuszczenia szeregów, bądź tuż po niej.

Rozumiemy, że miłość do kobiety nie jest grzechem. Celibat zaś, który był wyborem „narzuconym” z przyjęciem święceń nie ma wielkiej wartości. Wybór to alternatywa między/ między. Celibat jest charyzmatem narzuconym. Ma swoją wartość gdy jest podjęty w drodze wyboru między małżeńską bądź samotną drogą życia kapłańskiego. Pamiętaj! Celibat nie może być czym co ściąga Cię na dno grzechu, frustracji, rozterek i walki wewnętrznej.

Szanowny Bracie, kontaktując się z Nami zachowujemy dyskrecję, jeśli jesteś jeszcze w szeregach kościelnych. Rozumiemy dobrze, jak działają aparaty kurialne. Nie bój się! U nas znajdziesz wsparcie, dobre słowo, radę i modlitwę.

Szanowny Księże, jeśli jesteś już poza szeregiem i przezywasz ciężki czas poszukiwania pracy, odnajdujesz się na nowo przy boku ukochanej osoby, a może i dzieci. Przyjdź. Pomożemy!

W naszej wspólnocie możesz ponownie wrócić do ołtarza! Tam jest Twoje miejsce, bo jesteś KAPŁANEM!

Reklamy