Kim są starokatolicy?

Sięgają do korzeni. W duszpasterstwie realizujemy ideę Kościoła niepodzielonego sprzed 1000 roku. Chociaż w praktyce kościelnej dzisiaj to nie możliwe, to jednak w dążeniu, modlitwie i spotkaniach zawsze istotne. Jednym z symboli w naszej kaplicy jest łódka z krzyżem, znak powszechnej ekumenii.

Budują na życiu lokalnej wspólnoty. Nie mam centralnie sterowanej władzy, prócz synodu i Biskupa Zwierzchnika. Papież, jako Biskup Rzymu pozostaje w tradycji „primus inter pares” (pierwszy wśród równych).

Wyznają wiarę katolicką. Chociaż nie podzielają w części rzymskiej dyscypliny praktyki kościelnej to są katolikami. Zbudowani na sprzeciwie biskupów w trakcie Soboru Watykańskiego I przeciwko dogmatowi o nieomylności papieża.

Nie zamykają drogi do łaski jeśli sam Bóg w Słowie Bożym jej nie zamknął. W naszej małej wspólnocie, każdy podejmuje decyzje w sercu po spowiedzi (ogólnej lub usznej) o przyjęciu Komunii Świętej. Nie mam żadnych powodów życiowych, dla których nie można przystąpić do Komunii z wiarą i czystym sercem.

Zapraszamy do cieszyńskiej parafii każdego kto ma taką potrzebę, każdego kto w różny sposób czuje się na marginesie swoich parafii, kto doświadcza rozterek związanych z niemocą przystąpienia do Komunii w swoich parafiach, chrztu dzieci i wyboru chrzestnych. Jesteśmy dla także dla Was.

Drugie piętro budynku przy ul. Górny Rynek 1 (WEJŚCIE OD UL. SZEROKIEJ) na domofonie STAROKATOLICY. Zapraszamy w każdą niedzielę o godzinie 11:00 na Mszę Świętą.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s